V soboto, 26. 5. 2018, sta se na 7. mednarodnem festivalu ”Veseli veter” predstavila 2 šolska zbora. To sta bila starejši otroški zbor, v katerem sodelujejo učenci 4. in 5. razreda, in fantovski zbor, ki ga sestavljajo fantje od 6. do 9. razreda. Oba zbora sta najprej sodelovala na predizboru, ki je potekal v dopoldanskem delu. Po mnenju strokovne žirije sta bila zelo uspešna in sta se kot taka uvrstila tudi v revijalni Gala koncert festivala Veseli veter, ki je potekal še istega dne od 17.00 do 19.00. Na gala koncertu so vsi nastopajoči (izbranih je bilo le 20 izvajalcev od skupno 50) izvajali eno pesem in ne dveh, kot na predizboru. Strokovna žirija je nato sodelujočim podelila priznanja. Naša zbora sta tekmovala v kategoriji šolskih zborov 9-15 let. Otroški zbor je s svojo interpretacijo Katjuše in otroške pesmice o dveh navihanih goskah zasedel 1. mesto. Fantje pa so žirijo navdušili z dvema ruskima romancama Črne oči in Temna noč. Za svoj nastop so bili nagrajeni z odličnim 2. mestom v kategoriji. Oba zbora sta nastopala ob spremljavi šolskega benda, kateremu je na harmoniki pomagal g. Krunoslav Križ. S tem smo bili eni najuspešnejših udeležencev festivala, če ne celo najuspešnejši. Naša posebnost  je bila tudi spremljava zborov v živo. Na festivalu, v katerem so sodelovali nastopajoči iz 4 držav, so se učenci več kot odlično odrezali in tako na najboljši možni način predstavili šolo in kraj, iz katerega prihajamo.