Ob 25 letnici delovanja Mreže zdravih šol smo na Osnovni šoli Notranjski odred Cerknica na delovno soboto, 19. 5. 2018, obeležili dan Zdrave šole. Vključili smo ga v projekt Druženja in gibanja vseh generacij, saj sta med seboj oba močno povezana in usmerjata k zdravemu življenjskemu slogu. V letošnjem šolskem letu dajemo na šoli večji poudarek gibanju in zdravi ter ekološko pridelani prehrani, ne pozabljamo pa tudi na pomen duševnega zdravja.

Tako smo na ta dan organizirali številne pohode, humanitarne akcije ter s pomočjo zunanjih organizacij izvedli delavnice, na katerih so učenci spoznavali osnove prve pomoči, preventive zdravja in pridelave domače hrane. Vseh aktivnosti so se lahko udeležili tudi starši in zunanji obiskovalci.

Vodja Zdrave šole

Anja Turk