Osnovna šola Cerknica skupaj s podružnicama je v letošnjem šolskem letu lahko ponosna na kar 541 učencev, ki so si zaslužili bralno značko. 19 učencev je prejelo naziv zlati bralec. Pohvalil smo jih in v sredo, 23. maja 2018, na zaključno prireditev ob podelitvi priznanj za osvojeno bralno značko povabili potujočo gledališko skupino KU-KUC iz Prekmurja.

Predstavili so se nam z dvema različnima predstavama. Prva z naslovom Mala murska deklica je bila namenjena učencem razredne stopnje. Z drugo predstavo z naslovom Pika in Cene v pravljici pa so bili nagrajeni učenci predmetne stopnje. Celotno prireditev je povezoval Dominik Križ, priznanja pa je učencem podelila ravnateljica Bernarda Dolničar.