V mesecu januarju se je učiteljica Maja Škrbec udeležila 7-dnevne mednarodne izmenjave, ki je potekala v okviru projekta Erasmus+. Organizirala jo je VITRA – Center za uravnotežen razvoj. Skupaj s sedmimi udeleženci je obiskala Škotsko. Med drugim so obiskali vrtec, osnovno in srednjo šolo. Seznanili so se s sodelovanjem šole s starši, prostovoljci, lokalno skupnostjo in z različnimi institucijami. Predstavili so jim projekte, v katerih sodelujejo. Med njimi je bil tudi projekt, kjer učenci skupaj z učitelji vsak dan prehodijo eno miljo.

Vsem se je najbolj zdel zanimiv vrtec v naravi, katerega težnja je, da otroci čim več časa (vsaj 90 %) preživijo zunaj.

V centru ponovne uporabe so se srečali s škotsko ministrico za okolje, klimatske spremembe in prostorske reforme gospo Roseanna Cunningham. Izpostavila je velik problem naplavljenih plastičnih vatiranih paličic, ki jih ljudje odvržejo v kanalizacijo. Da bi omilili ta problem, si prizadevajo uvedbo papirnatih vatiranih paličic.

osnovna-sola

osnovna šola