V današnjem času je še kako pomembno učence navdušiti in usmerjati v naravoslovne poklice, saj je vse večje povpraševanje po kvalificiranih strokovnjakih na tem področju. V ta namen se je osnovna šola Notranjski odred Cerknica odločila za nakup 3D tiskalnika. Z nakupom je šola  naredila korak naprej k sodobnemu in zanimivejšemu pouku ter uvajanju novih tehnologij, ki bodo učencem še bolj približali svet tehnike. Učenci ga bodo uporabljali pri pouku tehnike in tehnologije ter pri izbirnih predmetih s področja tehnike, ki so vse bolj obiskani, saj se učenci zelo navdušujejo predvsem nad praktičnim – ustvarjalnim delom.

Večji del sredstev za 3D tiskalnik je šolski sklad zbral z organizacijo zelo odmevnega jesenskega  dobrodelnega koncerta, k financiranju pa je pomembno prispevala tudi velikodušna donacija podjetja Mineralka d. o. o.